Načítá se...
cs en

Výzkum & Vývoj

InStar Technologies

Hlavním cílem a posláním společnosti InStar je přinést našim partnerům odlišné a jedinečné řešení. Věříme, že naše technologie InStrip™ dokáže věrohodně kopírovat potřeby biologických systémů.

Díky vysoké míře mukoadhezivity dochází k maximálnímu přechodu aktivní složky do biologických systému, čemuž je připisována větší biodostupnost fyziologicky aktivních látek.

V rámci vývoje se zaměřujeme především na oromukosální podání aktivních látek. V dutině ústní je několik možných způsobu podání – sublingvální (pod jazyk), bukální (vnitřní strana tváře) nebo podání na jazyk. InStrip™ k požadované sliznici důkladně přilne a aktivní látka se uvolní v požadovaném časovém intervalu.

V případě nového projektu začínáme vždy studií proveditelnosti, která umožní zákazníkovi porozumět možnostem technologie a vybrané aktivní látky. Výstupem bývá obvykle vzorek, který se odesílá zákazníkovi k posouzení. Tento krok trvá několik týdnů v závislosti na aktuální volné kapacitě. Po odsouhlasení dalších kroků postupujeme směrem k optimalizaci technologických kroků vedoucí k validaci výroby, preklinickým, klinickým studiím a registraci.

Technologie InStrip™ umožňuje pracovat s látkami dobře rozpustnými v biologických systémech, ale stejně tak s látkami ze skupin BCS II a BCS IV, jakož i látkami proteinové struktury.